• Truket e vogla për ftohjen dhe errësimin e papafingos

Si të rregulloni temperaturën në papafingo? Sa ju pengon kur dhoma është e nxehtë? A nuk është më mirë të flejmë në hapësirë të errët dhe me diell?

Sot do të ndajmë me ju disa fakte interesante që VELUX i ka kuptuar me anë të një studimi shumëvjeçar për të përmirësuar cilësinë e jetes në papafingo.

A e dini se nëse ulni grilat gjatë ditës, ju e pengoni mbinxehjen e dhomës?

Këshilla jonë është që të zgjedhim një produkt që siguron kontroll të plotë mbi klimën e brendshme, pavarisht nëse verës ju duhet errësim ose izolim gjatë dimërit. Grilat e jashtme ulin ngrohjen deri në 94% dhe përmirësojnë izolimin e ftohtë deri në 17%. Ato sigurojnë errësim total dhe ulje të zhurmës, dhe alumini i fortë prej të cilit ata përbëhen siguron mbrojtje të mirë kundër vjedhjeve.

A e dini se shumë nxehtësi në dhomë mund të ndikojnë keq në gjumë? Për shkak të nxehtësisë trupi pushon dhe relaksohet më vështirë dhe më ngadalë.

Sa herë ju ka ndodhur të dëshironi ta ventiloni dhomën dhe hapni dritaren, por menjëherë pendoheni sepse ajri i jashtëm është shumë i ngrohtë. Prandaj, ju rekomandojmë të vendosni një rrjetë të jashtme, e cila lejon që ajri i freskët të qarkulloj, pa nxehje dhe pa errësim.

Kjo zvogëlon nxehtësinë për 76% dhe lejon qarkullimin e ajrit të pastër. Ju do të pëlqeni më shumë efektin e vallës së diellit, pasi që rrjeta nuk e errëson hapësirën, por i e lëjonë freskinë në hapësirë. Ky produkt gjithashtu kursen energji, kështu që nevoja për ajër të kondicionuar zvogëlohet.

Rrjeti i jashtëm është rezistent ndaj shiut dhe erës, dhe ju mund ta paketoni atë gjatë dimrit, duke zgjatur jetën e tij të shërbimit.

A e dini se errësira e plotë në dhomën tuaj të gjumit ndihmon trupin tuaj të freskohet plotësisht ndërsa flini?

VELUX ka disa modele të grilave shtëpiake që mund të kontrollojnë sasinë e dritës në papafingon tuaj gjatë ditëve të verës.

Modelet më të kërkuara janë nga programi Siesta, i cili garanton errësimin e plotë me dizajnin e tij të papërshkueshëm nga drita.

Dhe kësaj radhe nuk i harruam të rinjët. Kush nuk do që Anna dhe Elsa të tundin dorën në dritare në agim? Të vegjlit e tu do të kënaqen me personazhet dhe temat e grilave nga vizatimorët nga koleksioni special Dizney.

Për ata që pëlqejnë Lojën e Hijeve në hapësirë, këtu janë grilat Duo, me dy funksione në një – të errësimi me grila Siesta dhe depërtimi i një sasie të dritës me grilat të përsosura.

Nga ky program ju mund të zgjedhni disa ngjyra dhe modele nga katalogu, dhe grilat janë të bardhë.

Nëse dëshironi vetëm grila të sheshta, zgjedhni nga modelet dekorative që, me pozicionimin fleksibil, do t’i japin shtëpisë elegancë.

Grilat termale ofrojnë rehati më të madhe në netët e ftohta, për shkak të strukturës së “huallit të bletës” me shtresë të brendshme alumini, dhe errësojnë deri në 98%.

Në ofertë janë grilat venecianë, grilat e brendshme me udhëzues, hije të errëta si dhe ato për rregullimin e dritës.

Shndërroni hapësirën e pashfrytëzuar të nënçatisë në hapësirë për qëndrim të rehatshëm ditor!

ose

Shikoni këshillat e tjera për nënçatinë tuaj

IZOLIMI

DRITARET

GJIPS

MBULUES I ÇATISË

Shndërroni hapësirën e pashfrytëzuar të nënçatisë në hapësirë për qëndrim të rehatshëm ditor!

ose

© Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Papafingojaime.al 2015-2024. Zhvilluar nga My Marketing